fbpx

Trendy mieszkaniowe z Ameryki

Styl amerykański ma różne oblicza. Wnętrza rodem z hollywoodzkich willi będą znacznie różnić się od nowojorskich apartamentów. Nie ma jednak wątpliwości, że trendy ze Stanów coraz częściej pojawiają się w aranżacjach modnych, polskich mieszkań. Wybierz styl idealny dla siebie, zgodny z indywidualnymi potrzebami, ale jednocześnie nawiązujący do amerykańskich trendów. Inspiracji jest tak wiele, że z łatwością można dobierać je do własnych „czterech kątów”.

Nowojorski luksus

Duże przestrzenie, mnogość dodatków, które wpływają na przytulność wnętrz, stonowane, ale jednak wyraziste kolory, rozmaite faktury i wyróżniające dekory. Styl amerykański nie jest minimalistyczny, za to zawsze zachowuje pełną funkcjonalność.
Dominuje w nim biel, srebro, granat, dodatki w welurowych odsłonach, chwosty, niklowane akcenty, szkło, kryształ, naturalne drewno, wyszukane frezy, szprosy, dżety, lampy, poduchy, puszyste dywany. Jest elegancko, nieco glamour i z przepychem, ale z zachowaniem klasy. Charakterystyczne są tapicerowane, pikowane meble, praktyczne stoliki kawowe i konsole. Na ścianach nie brakuje luster w ozdobnych ramach, a głównym dodatkiem dekoracyjnym mogą być sztukaterie, które optycznie powiększają przestrzeń. Bez wątpienia styl amerykański w takim wydaniu zawiera elementy kolonialne, zawsze też wybierany jest przez osoby ceniące sobie ciepło domowego ogniska.

Typowym nurtem w ramach aranżacji mieszkań w stylu amerykańskim jest wersja Hamptons. Ta łączy elegancki styl nowojorski z tym marynistycznym znad oceanu. Tutaj królują bardziej wyraziste akcenty dekoracyjne, w tym muszle i charakterystyczne dla nadmorskich krajobrazów barwy błękitu oraz beżu. W takich aranżacjach niezbędne są również dodatki roślinne w postaci koniecznie żywych kwiatów.

Bez względu na wybór elementów w stylu amerykańskim, mieszkanie zawsze tworzone jest dla domowników. Nie brakuje w nim sentymentalnych ozdobników jak wszelkie figurki-pamiątki czy mnogość ramek ze zdjęciami. Nie bez powodu o takich wnętrzach mówi się „Family Room”, bardzo często pokój dzienny jest w tym przypadku łączony z kuchnią i jadalnią, dzięki czemu tworzy się jedną, wspólną, dużą przestrzeń.

styl amerykanski

Loftowy minimalizm

To właśnie ze Stanów zaczerpnięto inspirację urządzania wnętrz w stylu loftowym. Tam nie brakuje przestrzeni magazynowych czy tych po fabrykach przerobionych na mieszkania. Króluje w nich metal, drewno, ciemne kolory, w tym czerń, butelkowa zieleń i szarości, ale z dekoracyjnym akcentem złota bądź miedzi. W industrialnych wnętrzach nie brakuje surowości – imitacji betonu i cegły. Typowe są też dodatki jak duże lampy czy lustra i geometryczne formy. Liczy się tu minimalizm, otwarta przestrzeń, ale jednocześnie pełna funkcjonalność.

Polacy coraz chętniej czerpią inspirację właśnie z aranżacji wnętrz w stylu amerykańskim. Wszystko dlatego, że te są nie tylko mieszanką najlepszych rozwiązań zgodnie z obowiązującymi trendami mody, ale także ze względu na wygodę, funkcjonalność i przytulny klimat domowych przestrzeni. Ten styl pozwala na wykorzystanie wszelkich elementów praktycznych, ale też estetycznych wizualnie, które jednocześnie dają maksymalny komfort codziennego funkcjonowania we własnych „czterech kątach”.


Partnerzy