fbpx

Blog

Rynek nieruchomości w Warszawie

Za najdroższe mieszkanie w Warszawie inwestor zapłacił aż 17 milionów złotych. To zlokalizowane jest w centrum stolicy, w zrewitalizowanej, zabytkowej kamienicy. To dotychczasowy rekord, jeśli weźmiemy pod uwagę rynek nieruchomości na terenie całej Polski.

Okazuje się, że pandemia koronawirusa wcale nie wywołała kryzysu na rynku nieruchomości w największych miastach w naszym kraju. Wpływ na to ma oczywiście ogromny popyt na mieszkania zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Sami deweloperzy potwierdzają, że większość inwestycji, które są obecnie budowane, znalazły już swoich nabywców, chociaż termin odbioru to najwcześniej 2021 roku. Chwilowy zastój nie spowodował więc strat, ponieważ inwestycje były już kupione rok, dwa lata wcześniej, zresztą na placach budowy praca odbywała się bez zmian.

Gdzie kupić mieszkanie w Warszawie?

Najwięcej nowych obiektów mieszkalnych powstaje na prestiżowym Mokotowie i wciąż prężnie rozwijanej Białołęce. Warto dodać, że to propozycje dla dwóch skrajnie różnych rodzajów inwestorów. Na nieruchomość na Mokotowie decydują się nabywcy, którzy chcą cieszyć się bliskością centrum i wszelkich uciech stolicy i są w stanie zapłacić więcej za mieszkanie właśnie ze względu na centralną lokalizację. Białołękę wybierają zaś częściej młode rodziny z dziećmi, które szukają spokoju, większej przestrzeni i bliskości terenów zielonych, a do centrum stolicy dojeżdżają jedynie do pracy.

Dostęp do ofert nieruchomości

Warszawa wciąż się powiększa, natomiast nie da się ukryć, że coraz trudniej znaleźć w stolicy wolne tereny inwestycyjne pod budowę nieruchomości. W 2020 roku zauważono zwiększoną podaż, ale jedynie o 2%, jeśli porównamy statystyki z rokiem ubiegłym. Na terenie Warszawy powstaje dokładnie 333 nowych projektów budowlanych z przeznaczeniem mieszkalnym.

Średnia powierzchnia mieszkań

W przypadku nieruchomości warszawskich trudno mówić o ujednoliceniu metrażu. Średnia powierzchnia mieszkania na Wilanowie to bowiem aż 105 metrów kwadratowych, natomiast na Pradze przeciętna nieruchomość ma jedynie 44 metry kwadratowe. Potencjalni nabywcy najczęściej interesują się mieszkaniami o powierzchni od 50 do 70 metrów kwadratowych. W tym zakresie widać wyraźną zmianę tendencji zakupowych, bo jeszcze do niedawna największą popularnością cieszyły się mieszkania 2 pokojowe o metrażu 40-50 metrów kwadratowych oraz kawalerki.

Ceny mieszkań w Warszawie

Czy wiesz, że w porównaniu z ostatnim rokiem ceny nieruchomości w stolicy wzrosły aż o 7,9%? Dzisiaj średnia cena za metr kwadratowy mieszkania w Warszawie to 10 365 złotych. Niestety, w żadnej z dzielnic miasta nie odnotowano spadku cen. Najmniej za mieszkanie zapłacą inwestorzy, którzy wybrali mieszkanie na Białołęce, w Wawrze oraz w Wesołej, najwięcej zaś ci, którzy zdecydowali się na inwestycję w Śródmieściu, na Mokotowie, Woli oraz Ochocie. W tym zakresie od lat nie zauważa się zmian.


Podłoga jako podstawa wnętrza – wybieramy najlepszą

Nie ma wątpliwości, że podłoga jest elementem bazowym, jeśli pod uwagę weźmiemy praktyczne, ale również te estetyczne akcenty aranżacji domowej przestrzeni. Jak dobierać ją, by była funkcjonalna, a przy tym pasowała do klimatu mieszkania? Przedstawiamy praktyczne wskazówki, które staną się nieocenioną pomocą. (więcej…)


Mieszkanie a strony świata

Metraż, rozkład mieszkania, nowoczesne rozwiązania, oczywiście wszystkie te czynniki powinny być brane pod uwagę przy wyborze idealnej nieruchomości. Coraz więcej inwestorów zwraca również uwagę na usytuowanie mieszkania, uwzględniając strony świata. Czy rzeczywiście odpowiednie doświetlenie i obecność promieni słońca ma aż tak duże znaczenie? A jeśli tak, to jaki komfort w tym zakresie preferują Polacy? (więcej…)


Trendy mieszkaniowe z Ameryki

Styl amerykański ma różne oblicza. Wnętrza rodem z hollywoodzkich willi będą znacznie różnić się od nowojorskich apartamentów. Nie ma jednak wątpliwości, że trendy ze Stanów coraz częściej pojawiają się w aranżacjach modnych, polskich mieszkań. Wybierz styl idealny dla siebie, zgodny z indywidualnymi potrzebami, ale jednocześnie nawiązujący do amerykańskich trendów. Inspiracji jest tak wiele, że z łatwością można dobierać je do własnych „czterech kątów”. (więcej…)


Warszawa – gdzie warto kupić mieszkanie?

Obecnie Warszawa liczy nieco ponad 2 miliony mieszkańców. Ich ogromną część stanowią przyjezdni, którzy wybrali stolicę jako miejsce do życia głównie ze względu na możliwość pracy i rozwoju zawodowego, ale też wysokich standardów życia. Jakie dzielnice Warszawy cieszą się największym uznaniem? Które są prestiżowe, a od jakich wręcz stronią mieszkańcy? Czym inwestorzy kierują się przy zakupie mieszkania w stolicy? Na wszystkie te pytania odpowiadamy w niniejszym artykule. (więcej…)


Remonty mieszkań – ile wydają Polacy?

Sezon na remont nieruchomości rozpoczyna się w marcu i trwa do września. Eksperci branży budowlanej potwierdzają, że na „lifting” mieszkania bądź domu Polacy najczęściej decydują się latem, w czasie urlopu. Jakie prace są najczęściej wykonywane i ile kosztują? Jeśli i Ty planujesz odświeżenie swoich „czterech kątów”, w poniższym artykule znajdziesz solidną dawkę przydatnych informacji. (więcej…)


Wnętrzarskie trendy – jesień 2020

Jesień zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią cała paleta barw. Trendy w aranżacjach wnętrz w tym sezonie z całą pewnością nie będą nudne. Będzie kolorowo, z mnóstwem trójwymiarowych tekstur, oryginalnych wzorów i wyszukanych materiałów. Jesienną bazą będą tym razem dodatki, które z łatwością można wprowadzić do każdego mieszkania, by nadać wnętrzom unikalny charakter. (więcej…)


Najpopularniejsze style wnętrzarskie – zestawienie

Mieszkanie wykańcza się raz, natomiast prace remontowe w nieruchomości wykonywane są średnio co kilka lat. Polacy najczęściej urządzają własne „cztery kąty” w stylu klasycznym, by móc zmieniać aranżacje zgodnie ze zmieniającymi się trendami, nawet w każdym sezonie. Oczywiście, światowi projektanci dyktują modę na dany styl, a ten może być dobierany zgodnie z indywidualnym gustem. Przedstawiamy te, które cieszą się największą popularnością. (więcej…)


Najdroższe mieszkania w Polsce

Ceny mieszkań w Polsce wzrastają. Jednocześnie zwiększają się potrzeby mieszkańców naszego kraju. Polskie społeczeństwo stale wzbogaca się, dzięki czemu stać nas na mieszkania w lepszych lokalizacjach, o większym komforcie. Gdzie zapłacimy za nieruchomość najwięcej? Co oferują deweloperzy? (więcej…)


Mieszkanie w stylu boho – letnie trendy

Etniczny design nawiązujący do licznych kultur, w tym afrykańskiej, dzisiaj łączy się doskonale ze stylem skandynawskim. Ożywia go, nadaje unikalny klimat, wprowadza w nieco bardziej przytulną atmosferę. Styl boho czerpie inspiracje z rozmaitych wystrojów wnętrz. Pewne jest, że to trend różnorodny, dający ogromną swobodę w urządzaniu przestrzeni, zaskakujący, kolorowy, ale jednocześnie pozwalający zachować stateczną harmonię. (więcej…)Inwestycje

Poznaj szczegóły

NowoczesnyDom Hygge

Hygge to filozofia życia stworzona ponad 200 lat temu przez Duńczyków – naród uznawany za najszczęśliwszy na świecie.

Poznaj szczegóły

Zespół willowyZielona Polana

Cisza, bezpieczeństwo i niebanalna, śródziemnomorska architektura – to przyciąga do zespołu willowego Zielona Polana.

Poznaj szczegóły

SegmentyLake Village

Komfort nad jeziorem.

W przygotowaniu

Kamienicana Bateryjce 6

Funkcjonalne małe mieszkania w sercu stolicy.

W przygotowaniu

PrestiżowyLubaszki Tower

Budynek wielorodzinny z usługami na parterze w doskonałej zielonej lokalizacji.

W przygotowaniu

KomfortowyDom Hygge Twin

Wszystko, co najlepsze w idealnym miejscu.

Partnerzy