fbpx

Blog

Kolor biały we wnętrzach

Kolor biały jest na topie od wielu sezonów, jeśli pod uwagę weźmiemy aranżacje wnętrz prywatnych mieszkań. Światowi projektanci dyktują kolejne trendy, w których zawsze króluje właśnie ta barwa. Wszystko dlatego, że jest ponadczasowa, pasuje do każdego wystroju i stylu. Wbrew pozorom jest również praktyczna. Więcej o zaletach koloru białego przeczytacie w poniższym tekście. (więcej…)


Rynek pierwotny a wtórny – zalety i wady

Czy wiesz, że nawet 55% inwestorów, którzy zamierzają nabyć nieruchomość w Polsce, w ogóle nie bierze pod uwagę rynku wtórnego? Okazuje się, że największą popularnością cieszą się dzisiaj mieszkania całkowicie nowe, a nie te z „drugiej ręki”. Poznaj ZA i PRZECIW, które decydują o wyborze konkretnej inwestycji.
(więcej…)


Kredyt hipoteczny na wymarzone mieszkanie

Czy wiesz, że już ponad 4 miliony Polaków spłaca kredyt hipoteczny? Chociaż eksperci rynku nieruchomości potwierdzają, że coraz częściej nabywamy własne „M” za gotówkę, to nadal wsparcie finansowe ze strony banków cieszy się ogromną popularnością. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad zaciągnięciem tego rodzaju zobowiązania, przeczytaj koniecznie. (więcej…)


Mieszkanie dostosowane do małych lokatorów

Mieszkanie rodziny z dzieckiem musi spełniać co najmniej kilka warunków. Przede wszystkim musi być praktyczne, komfortowe i dawać optymalną przestrzeń. Co więcej, jego wykończenie oraz umeblowanie mają być bezpieczne. Przedstawiamy idealne „cztery kąty”, w których czas mają spędzać nie tylko dorośli. (więcej…)


Trendy kolorystyczne we wnętrzach 2019

Uniwersalna biel i stonowane beże w aranżacjach wnętrz to dzisiaj już nie podstawa, ale raczej dodatek. Światowi projektanci od kilku sezonów stawiają raczej na mocne, kontrastowe barwy, które jednocześnie stają się dekoracją danej przestrzeni. Kolory królują nie tylko na ścianach, ale również patrząc na wyposażenie wnętrz oraz elementy ozdobne. Na jakie warto stawiać? Dowiedzcie się już teraz. (więcej…)


Nowe mieszkania – stan deweloperski a pod klucz

Mieszkania na rynku pierwotnym cieszą się coraz większą popularnością. Wszystko dlatego, że Polacy mają coraz większe wymagania w kwestii miejsca do codziennego funkcjonowania. Chcemy cieszyć się pełnym komfortem oraz innowacyjnymi rozwiązaniami z zakresu sztuki budownictwa. Deweloperzy oferują nieruchomości nowoczesne, które spełniają potrzeby polskiego społeczeństwa. Ci, którzy zastanawiają się nad wyborem idealnych „czterech kątów”, do wyboru mają mieszkania w stanie deweloperskim albo te wykończone „pod klucz”. Poznaj różnice tego rodzaju propozycji deweloperów. (więcej…)


Styl nowoczesny we wnętrzach – minimalizm i elegancja

Styl nowoczesny to jeden z tych najbardziej popularnych wśród inwestorów, którzy decydują się urządzać własne nieruchomości albo całkowicie je modernizować. Okazuje się, że często mylony jest z nurtem współczesnym. Należy jednak podkreślić, że nowoczesne nie zawsze jest to, co oferują dzisiejsi projektanci aranżacji apartamentów, mieszkań czy jednorodzinnych domów. (więcej…)


Użytkowanie wieczyste a własność – plusy i minusy

W dniu 1 Stycznia 2019 roku wszyscy użytkownicy gruntów z wieczystym użytkowaniem stali się ich właścicielami. Każdy mieszkaniec zabudowy na wieczystych gruntach powinien otrzymać zawiadomienie o automatycznym przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Rząd zapowiada jednak, że ich wysyłanie może potrwać nawet 12 miesięcy. (więcej…)


Wanna czy prysznic – urządzamy komfortową łazienkę

Łazienka w naszych mieszkaniach spełnia kilka funkcji. Ma być nie tylko praktyczna, ale powinna również tworzyć namiastkę domowego SPA. To właśnie w niej przeprowadzamy nie tylko czynności higieniczne, ale także relaksujemy się po ciężkim dniu. Według projektantów wnętrz to właśnie łazienka jest jednym z najtrudniejszych do idealnej aranżacji pomieszczeń.

(więcej…)


Rękojmia a gwarancja w budownictwie

25 grudnia 2014 roku nastąpiła nowelizacja ustawy z dnia 30 maja 2014 roku. Chodzi o Ustawę o Prawach Konsumentów, a jej najbardziej istotne zmiany dotyczą kwestii rękojmi oraz gwarancji przy sprzedaży nieruchomości. Nowelizacja zakłada większą odpowiedzialność sprzedawcy obiektu budowlanego oraz zwiększenie uprawnień osób kupujących. Obowiązki deweloperów i przywileje nabywców nieruchomości określa także ustawa z dnia 16 września 2011, tzw. Ustawa Deweloperska. (więcej…)Inwestycje

Poznaj szczegóły

NowoczesnyDom Hygge

Hygge to filozofia życia stworzona ponad 200 lat temu przez Duńczyków – naród uznawany za najszczęśliwszy na świecie.

Poznaj szczegóły

Zespół willowyZielona Polana

Cisza, bezpieczeństwo i niebanalna, śródziemnomorska architektura – to przyciąga do zespołu willowego Zielona Polana.

Poznaj szczegóły

SegmentyLake Village

Komfort nad jeziorem.

W przygotowaniu

Kamienicana Bateryjce 6

Funkcjonalne małe mieszkania w sercu stolicy.

W przygotowaniu

PrestiżowyLubaszki Tower

Budynek wielorodzinny z usługami na parterze w doskonałej zielonej lokalizacji.

W przygotowaniu

KomfortowyDom Hygge Twin

Wszystko, co najlepsze w idealnym miejscu.

Partnerzy